GRY

6 stycznia to data która w Gozdowie wpisała się jako wspólne kolędowanie przy rytmach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gozdowa.

Tak było i w tym roku jak zawsze Orkiestra pokazała swój dorobek na kolejnym koncercie noworocznym pod patronatem starosty sierpeckiego. W tym roku koncert miał charakter charytatywny, wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani. Nasza orkiestra pokazała wysoki poziom swoich umiejętności. Zapraszamy do "galerii" na obejrzenie fotorelacji z tegorocznego koncertu.

Zapraszamy już 6 stycznia 2017r. o godz 15 na kolejny, tym razem Charytatywny Koncert Noworoczny Naszej orkiestry w którym wystąpią także: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Gozdowskiej oraz dzieci z przedszkola w Gozdowie. Zapraszamy

17 września 2016r. orkiestra Gozdowo jako gość specjalny zagrała koncert na III konkursie na najlepsza orkiestrę krajowej sieci obszarów wiejskich województwa mazowieckiego w Jońcu, w którym w 2013. została laureatką 1 miejsca. Orkiestra zagrała bardzo różnorodny godzinny koncert m.in: 

fascinating drums, kawałek do tańca z rep. Poparzeni Kawą Trzy, prząsniczka koncertowa i wiele innych... Publiczność razem z nami bawiła się i tańczyła. 

wiecej relacji z przeglądu w zakładce ,,galeria" i ,,video clipy"

 

Orkiestra Gozdowo już nie po raz pierwszy występuje dla publiczności telewizyjnej i tak 31 lipa orkiestra Gozdowo nagrała krótki reportaż o sobie i swojej działalności. Zapraszamy na relacje do zakładki ,,Video clipy"

24 lipca 2016r. Gozdowska orkiestra wzięła udział w III powiatowym przeglądzie orkiestr dętych. Poziom orkiestr z całego powiatu był bardzo wyrównany, jednakże nasza orkiestra mimo wyrównanej walki zajęła już po raz 3, I miejsce na tym przeglądzie. Dziękujemy za wspaniałą rywalizacje. Gartulację dla pozostałych orkiestr

1-3 lipca br. to dla Orkiestry z Gozdowa kolejne dni występu tym razem na Europaradzie orkiestr dętych w Suchowoli.

Impreza odbywa się po raz czternasty.Przed publicznością zaprezentowały się: Orkiestra Dęta z Istry (Rosja), Orkiestra Dęta „Gelikon” Dziecięcej Szkoły Muzycznej w Mińsku (Białoruś), Orkiestra Szkoły Muzycznej w Porzeczu (Białoruś), Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Gozdowie, Miejska Orkiestra Dęta w Białymstoku oraz gospodarze, czyli Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli. Orkiestry zaprezentowały sie w koncercie jak i w mustrze paradnej oraz przemarsze. Na ostatni dzień przygotowana była niespodzianka dla publiczności występ Euroorkiestry którą poprowadził nasz kapelmistrz Edward Wielgócki. Z orkiestr będących na europaradzie wybierano przedstawicieli którzy zagrali w tej wspólnej orkiestrze. Ponadto podczas tej imprezy wybierano miss orkiestr, naszą orkiestrę reprezentowała klarnecistka-Paula Klemarczyk. Publiczność oklaskiwała głośnymi brawami wszystkie orkiestry. zapraszamy po więcej do zakładki "galeria" i "video clipy"

26 czerwca 2016 orkiestra Gozdowo wzięła udział już w XXIV REGIONALNYM PRZEGLĄDZIE ORKIESTR DĘTYCH W CIECHANOWIE,wykonując nastepujący repertuar:

Ross Roy, Virginia oraz Prząśniczka koncertowa.Przeglądy te decydują o zakwalifikowaniu się na ogólnopolski festiwal. Nasza wspaniała orkiestra po klasyfikacji generalnej znalazła sie na 3 miejscu, czym zapewniła sobie udział w ogólnopolskim festiwalu. wiecej zdj z przeglądu w zakładce ,,GALERIA"

 

Orkiestra Gozdowo 3 maja uczestniczyla w imprezie "Majówka w skansenie" w Sierpeckim skansenie . Orkiestra zagrała godzinny koncert składający się z utworów, np: Ross roy, Fascinating drums czy Prząsniczka. Po koncercie muzycy otrzymali owacje na stojąco. Wrażeń nie brakowało.

3 maja 2016r Orkiestra Gozdowo wzięła udzial w klejnej już uroczystości święta Strażaka. Orkiestra wzięła udzial we mszy św oraz razem ze strażakami przeszli na cmentarz oddać Cześć i złożyć znicze przy grobie poległych strażakow.

6 Stycznia czyli święto Trzech Króli, już po raz kolejny odbył sie koncert noworoczny orkiestry Gozdowo. Na koncercie wystąpiła rówznież grupa taneczna Ziemi Gozdowskiej. 

Orkiestra miała duży wachlarz utworów, m.in: Virginia czy składanka utworów zespołu Queen. Zapraszamy do naszej Galerii.

21.06.2015 roku odbył się już IX truniej orkiestr dętych o Kryształowe koło w Kole. w turnieju wzięły udział orkiestry z:
Konopisk, Krasocina, Uniejowa, Gozdowa, Lubawy i poza konkursem Orkiestra z Koła. Orkiestra Gozdowo upasowała się na 4 miejscu. Gratulujemy Laureatom i zapraszmy do Galerii.


w dniu 28 czerwca 2015r. orkiestra Gozdowo wzięła udział w II powiatowym przeglądzie orkiestr dętych który tym razem odbył się w Szczutowie. Orkiestra Gozdowo zajęła tam I miejsce a natomiast II miejsce zajęła zaprzyjaźniona Orkiestra Goleszyn a na III miejscu znalazła się Orkiestra z Zawidza. Gratulujemy wszystkim orkiestrom które brały udział w przeglądzie za zaprezentowanie wysokiego poziomu. Zapraszamy do galerii.

XXIII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP w Płocku

     W dniach 5. i 6. czerwca 2015r. odbył się XXIII Festiwal Orkiestr. Uczestniczyło w nim 19 najlepszych Orkiestr z terenu całej Polski. Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu odbyło się na Stadionie Miejskim im.B.Szymańskiego, koncertów można było wysłuchać w Teatrze Dramatycznym im.J.Szaniawskiego, natomiast koncert finałowy miał miejsce w płockim Amfiteatrze.
     Nasza Orkiestra wzięła udział w pokazie musztry paradnej, za którą otrzymała wyróżnienie za 4.miejsce. 
W koncercie festiwalowym, orkiestranci wykonali trzy utwory: "The Lion King", "Scherzo" oraz "Prząśniczkę". 
     Nie mogło zabraknąć wspólnego wykonania przez wszystkie Orkiestry kilku utworów, m.in. "Rycerze Floriana", "Od Tatr do Bałtyku", "Do zakochania jeden krok", "Espana cani" czy "Fascinating drums".
     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Orkiestr dętych który odbędzie się 5-6 czerwca br. tym razem w Płocku. Atrakcji nie zabraknie, przyjedzie aż 19 najlepszych orkiestr z całej polski w tym Orkiestra Gozdowo. Orkiestry zaprezentują program koncertowy, który odbędzie sie w Teatrze płockim oraz przejdą ulicami płocka na Stadion miejski gdzie pokażą musztry paradne. Serdecznie Zapraszamy

12 kwietnia 2015r. członkowie orkiestry w związku z wystąpieniem w programie Must be the music, udzielili wywiadu w radio płock, ten kto nie słyszał tego wywiadu bedzie niedługo miał okazje usłyszeć go na naszej stronie.

22 marca 2015r na antenie Polsatu, mogliśmy podziwiać występy Orkiestry Gozdowo, pod batutą Pana Edwarda Wielgóckiego. Tym razem orkiestra została zaproszona do programu Must be the music w którym wystąpiła, utwór który zaprezentowali to ''The lion King".
Po występie brawa na stojąco. No i pełne napięcia oczekiwanie na werdykt. I w końcu cztery „tak”.  występ orkiestry można obejrzeć w ipli.

serdecznie zapraszamy!!

Dnia 14.10.2014r. orkiestra Gozdowo zagrała dla dzieci niepełnosprawnych w Helenowie k.Warszawy z okazji otwarcia nowego obiektu.

W wakacje 2014 orkiestra Gozdowo pojechała tym razem do stolicy Litwy, do Wilna.
Orkiestra zwiedzała tamtejsze zabytki, dowiedzieli sie również dużo o historii Wilna jak i Litwy. Orkiestra dała też koncert dla publicznosci polskiej na Litwie. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i chęci do dalszej pracy. Zapraszamy do "Galerii"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W dniu 29.06.2014r. Orkiestra Gozdowo wzięła udział w XXIII Regionalnym Przeglądzie orkiestr OSP w Ciechanowie, dzieki zaangażowaniu instrumentalistów i cieżkiej pracy Orkiestra zagrała bardzo dobry koncert i pokazała musztrę paradną, poziom orkiestr był bardzo wysoki, niebawem dowiemy sie na jakim miejscu upasowała sie Orkiestra Gozdowo. Zapraszamy do ''galerii'' na obejrzenie zdjęć z przeglądu.

Z okazji Dnia Strażaka w dniu 03.05.2014r. Orkiestra Gozdowo wystąpiła na koncercie w Gozdowie, wzięła udział różnież w mszy św poswieconej strażakom, potem zagrała kilka wspaniałych utworów na scenie, były to m.in:
fascinating drums, marbella, Eney i wiele innych ciekawych utworów.

w dniu 27.04 br Orkiestra Gozdowo wystąpiła na koncercie Papieskim na hali sportowej w Gozdowie wraz z orkiestra wystąpiły wokalistki z Publicznego gimnazjum w Gozdowie, emocji nie brakowało orkiestra zaprezenotowała m.in:

Barka, Abba Ojcze, pioseneczka i wiele wiele innych. Na koniec publicznośc wraz z orkiestrą wspólnie zaśpiewała Barke.
zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce''Galeria''

Orkiestra Gozdowo wraz z wójtem mają zaszczyt zaprosić Państwa na koncert Papieski z okazji kanonizacji Jana Pawała II. Wystąpią wraz z orkiestrą Wokalistki z publicznego Gimnazjum w Gozdowie. Serdecznie Zapraszamy!.

Gmina Gozdowo i Orkiestra OSP z Gzdowa ma zaszczyt zaprosić na festyn majowy w dniu 03.05.2014 o godz 16:00, przy scenie w parku.

6 stycznia 2014r na hali Publicznego gimnazjum w Gozdowie odbył sie już 2 z kolei koncert noworoczny Młodzieżowej orkiestry dętej z Gozdowa pod batutą Pana Edwarda Wielgóckiego, na koncert przybyło wielu gości. Repertuar orkiestry był bardzo zróżnicowany, zgrali oni m.in: Imagasy, fascinating drums i wiele innych. W programie konecrtu wystąpił Zespół pieśni i tańca ziemi Gozdowskiej. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce ''Galeria''

 

 
 
Wójt i Rada Gminy w Gozdowie
wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Gozdowie

serdecznie zapraszają na

KONCERT NOWOROCZNY


MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ OSP W GOZDOWIE


pod batutą kaplemistrza - EDWARDA WIELGÓCKIEGO

w programie występ ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI GOZDOWSKIEJ


6 stycznia 2014 /poniedziałek/ godz. 15:00


Hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Gozdowie
ul. Krystyna Gozdawy 21

WSTĘP WOLNY!

W sobotę 14 września br. w Wyszogrodzie (pow. płocki) zakończono konkurs na najlepszą orkiestrę dętą w województwie mazowieckim Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Po ocenie dziewięciu z dwunastu zgłoszonych orkiestr, które stawiły się na przegląd finałowy, komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ex aequo dwóch pierwszych miejsc dla OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn.

 

Ten dzień w Wyszogrodzie rozbrzmiewał trąbkami, puzonami, fletami, waltorniami i wieloma innymi instrumentami muzycznymi. Przez cały dzień komisja konkursowa powołana przez marszałka Adama Struzika oceniała dobór repertuaru muzycznego i jego zróżnicowanie, musztrę paradną i spójność umundurowania, a przede wszystkim ogólny poziom wykonania konkursowego na żywo. Dziewięć orkiestr przyjechało do Wyszogrodu ze wszystkich stron województwa mazowieckiego starając się jak najlepiej zaprezentować nie tylko komisji konkursowej, ale też zgromadzonej w amfiteatrze publiczności. Były więc marsze, utwory muzyki klasycznej i nowoczesnej, pokazy mażoretek i układy choreograficzne muzyków. Nie zabrakło najmłodszych wykonawców, wokalistek i wokalistów czy charyzmatycznych dyrygentów.

 

Ostatecznie laureatami pierwszego w historii konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zostali:

OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn – I miejsce

OSP Bogate – II miejsce

OSP Joniec – III miejsce

OSP Kaski i OSP Liw – wyróżnienia

 

Dyplomy w konkursie wręczył podczas finałowej gali marszałek Adam Struzik z towarzyszeniem burmistrza Wyszogrodu Mariusza Bieńka oraz członków jury pod przewodnictwem  artysty muzyka Andrzeja Batora. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają także nagrody finansowe na zakup niezbędnego sprzętu i instrumentów w wysokości 7 tys. zł, 4 tys. zł. i 2 tys. zł  a wszyscy uczestnicy, prócz emocji i wspomnień, zabrali do domów drobne upominki od Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich.

 

Na relację telewizyjną z finału konkursu zapraszamy do WIEŚci z Mazowsza na antenie TVP Warszawa, w środę 25 września br. o godz. 17:50 (powtórka w sobotę o godz. 10:20) lub na stronę internetową TVP Warszawa.

W roku 2013, od 11.07 do 24.07 orkiestra pojechała do Włoch. Przebywali  w miejscowosci contoguerra. Orkiestra koncertowała co wieczór dla włoskiej publicznosci, oraz była na jednodniowiej wycieczce po Rzymie. m.in. byli w Watykanie w bazylice sw. Piotra, w Panteonie, oraz koloseum. Codziennie orkiestra wypoczywała nad pieknym morzem adriatyckim.

W dniach 29-30 czerwca 2013r. orkiestra Gozdowo wzieła udział w X Roztoczańskim przeglądzie Orkiestr detych w Zwierzyńcu. 

 

W przegładzie wzieły udział orkiestry takie jak:

1. Aba (Węgry)

2. Baranowicze (Białoruś)

3. Białowola (lubelskie)

4. Czajków (wielkopolskie)

5. Gozdowa (wielkopolskie)

6. Grobla (małopolskie)

7. Krasnystaw (lubelskie)

8. Łabunie (lubelskie)

9. Pińsk (Białoruś)

10. Sitno (lubelskie)

11. Zarszyn (podkarpackie)

12. Zwierzyniec (lubelskie)

 

W dniach 31 maja – 1 czerwca w Wiśle odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, którego organizatorami byli: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Burmistrz Miasta Wisły, Narodowe Centrum Kultury i Wiślańskie Centrum Kultury. W festiwalu wzięło udział w sumie 1400 osób.

31 maja w Amfiteatrze im. St. Hadyny wystąpiły 22 orkiestry OSP z całego kraju (Milówka, Ligota. Gołkowice, Pisarzowice, Polanka Wielka, Konopiska, Krasocin, Poddębice, Koło, Jaćmierz, Maków, Uniejów, Ropczyce, Nadarzyn, Lubartów, Gozdowo, Koronowo, Suchowola, Ostrów Mazowiecka, Sejny, Płośnica, Jasionówka). Każda orkiestra wykonała 3 konkursowe utwory. Swój program zaprezentowała laureatka konkursu parady XXI Festiwalu – Orkiestra ZHP-OSP Uniejów. 
Ceremonia otwarcia Festiwalu odbyła się późnym wieczorem na Pl. B. Hoffa, gdzie ponownie zaprezentowały się wszystkie orkiestry. W uroczystościach wziął udział Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak oraz powiatowe i miejskie władze samorządowe. Na zakończenie z koncertem wystąpiła laureatka XXI festiwalu – Młodzieżowa Orkiestra OSP Mykanów.

1 czerwca 15 orkiestr (Koło, Suchowola, Jaćmierz, Ropczyc, Maków, Gozdowo, Polanka Wielka, Konopiska, Krasocin, Milówka, Płośnica, Nadarzyn, Gołkowice, Ostrów Mazowiecka) przystąpiło do konkursu gry w marszu, który został przeprowadzony wzdłuż ulicy 1 Maja. Jury miało dość trudne zadanie, bowiem wszystkie orkiestry prezentowały się bardzo efektownie. Najlepsze podczas koncertów i przemarszu okazały się:
1. Nadarzyn
2. Konopiska
3. Krasocin
4. Koło
5. Milówka

Kolejnym punktem programu był konkurs parady marszowej na Pl. B. Hoffa. Piękne stroje zarówno orkiestr, jak i towarzyszących im zespołów tanecznych – mażoretek i cheerleaderek przyciągnęły wielu widzów, pomimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej pogody. Za najlepsze w tej konkurencji jury uznało:
1. Nadarzyn
2. Gołkowice
3. Polanka Wielka
4. Krasocin
5. Mykanów i Gozdowo (ex aequo)
Orkiestra z Nadarzyna okazała się więc najlepsza z najlepszych w obu konkurencjach. Nagrody zostały wręczone podczas Koncertu Finałowego w Amfiteatrze im. St. Hadyny. Koncert był niezwykłym wydarzeniem, bowiem nieczęsto można usłyszeć tak wiele orkiestr grających jednocześnie. We wspólnym tańcu zaprezentowały się także wszystkie zespoły taneczne. Widzowie licznie zgromadzeni w amfiteatrze byli pod wrażeniem tego wyjątkowego koncertu.

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi była wystawa instrumentów, na których grają orkiestry OSP. Wystawę tę można było obejrzeć w sali byłego Kina „Marzenie”.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 

W dniach 30 maj-1 czerwiec odbedzie sie Festiwal Orkiestr Detych OSP. Tegoroczny Festiwal odbedzie sie w Wiśle, w konkursie scenicznym wezmą udział :

 

1.MOD OSP Nadarzyn 

2.MOD OSP Gozdowo 
3.MOD OSP Koło 
4.MOD OSP Jacmierz 
5.MOD OSP Jasionówka 
6.MOD OSP Milówka 
7.MOD OSP Uniejów 
8.MOD OSP Ostrów Mazowiecka
9.MOD OSP Konopiska 
10.MOD OSP Krasocin 
11.MOD OSP Pisarzowice 
12.MOD OSP Ropczyce 
13.MOD OSP Suchowola 
14.MOD OSP Gołkowice 
15.MOD OSP Ligota 
16.MOD OSP Sejny 
17.MOD OSP Koronowo 
18.MOD OSP Lubartów 
19.MOD OSP Maków 
20.MOD OSP Płośnica 
21.MOD OSP Poddębice 
22.MOD OSP Polanka Wielka

 

Natomiast w mustrze paradnej wezmą udział:


1. Koło
2. Suchowola
3. Jaćmierz
4. Ropczyce
5. Maków
6. Mykanów
7. Gozdowo
8. Polanka Wielka
9. Konopiska
10. Krasocin
11. Milówka
12. Płośnica
13. Nadarzyn
14. Gołkowice
15. Ostrów Mazowiecka

FESTYN MAJOWY połączony z obchodami 20-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w OSP w Gozdowie, który odbędzie się w dniu 04.05.2013 r. na placu w parku (przy scenie) w Gozdowie

1 maja ruszyły liczne uroczystości i atrakcje zaplanowane na długi weekend w Płocku. W środowe popołudnie Starym Rynkiem zawładnęły orkiestry dęte.
Swoje umiejętności zaprezentowały płocczanom orkiestry: Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, strażaków ochotników z Płośnicy i Gozdowa. Były też grupy taneczne i mażoretki. Natomiast orkiestra ZHP-OSP z Uniejowa dodatkowo pokazała musztrę paradną. 


Majowa serenada orkiestra detych. wystąpią :

Orkiestra Gozdowo

Orkiestra Płośnica

Orkiestra Uniejów

Szkolna Orkiestra zst nr 70 w Płocku

oraz Zbigniew Wodecki z Big Band'em POKiS

 

 

Koncert Noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie
 
 
 
W niedzielę 6 stycznia na hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gozdowie odbył się Koncert Noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie. Muzycy wystąpili pod batutą Kapelmistrza – pana Edwarda Wielgóckiego. Uroczystości towarzyszyła wystawa osiągnięć i galeria fotograficzna.
 
Wójt Gminy Gozdowo – pan Dariusz Kalkowski przywitał publiczność i zaprosił do wysłuchania Koncertu Noworocznego Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie pod batutą Kapelmistrza – Pana Edwarda Wielgóckiego. Poinformował, że Patronat Honorowy nad uroczystością objął Starosta Sierpecki pan Jan Laskowski, a Patronat Medialny Tygodnik Płocki. Przekazał również informację, że koncert jest finałem realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gozdowie i Gminę Gozdowo projektu partnerskiego pod nazwą „NASZE GRANIE CISZĘ ŁAMIE!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej W ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Wyraził nadzieję, że Koncerty naszej Orkiestry zapiszą się na trwałe w kalendarzu imprez i będą okazją zaprezentowania zdobytych osiągnięć oraz nowego repertuaru.

 Kilka słów o projekcie

Niewiele osób wie, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Gozdowie dzięki zaangażowaniu muzyków i ciężkiej pracy jest obecnie najlepszą Orkiestrą Dętą na Mazowszu, a w minionym roku uplasowała się na II miejscu w Ogólnopolskim rankingu Orkiestr OSP RP. Muzycy biorąc udział w konkursach i festiwalach zachwycają widowiskową prezentacją musztry paradnej oraz interpretacjami utworów.

To właśnie potrzeba wsparcia wysiłków muzyków oraz promocja osiągnięć Orkiestry sprawiła, że powstał projekt, którego głównym celem byłrozwój i doskonalenie umiejętności muzycznych członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gozdowie poprzez cykliczne działania edukacyjne i promocyjne. Cele szczegółowe to: wzrost wiedzy i umiejętności 55 członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej w zakresie gry na instrumentach oraz musztry paradnej, wzrost świadomości lokalnej społeczności wiejskiej w zakresie korzyści płynących z kształcenia ustawicznego i rozwijania własnych zdolności poprzez działania informacyjno – promocyjne oraz rozwój partnerstwa publiczno – społecznego i współpraca podmiotów sektora samorządowego i pozarządowego na rzecz promowania edukacji.

W ramach realizacji projektu muzycy uczestniczyli od września do grudnia 2012 roku w  warsztatach muzycznych, które prowadził Kapelmistrz Pan Edward Wielgócki. W trakcie warsztatów przekazywane były wiadomości z tematyki: nauki pisania muzycznego, frazowania, dynamiki, artykulacji oraz nauki gry na instrumentach dętych, drewnianych, blaszanych i perkusyjnych, nauki układu musztry paradnej.


 
Dalszą część koncertu poprowadził konferansjer – Pan Sławomir Szałkucki. Orkiestra zaprezentowała utwory z nowego repertuaru: Slovenia, Radetzky - Marsz, Imagasy, Dancing Card i Just Dance. Ponadto zagrała: wiązankę utworów zespołu ABBA i Marsz – Dzień Podchorążego, dzięki którym uplasowała się na II miejscu w Ogólnopolskim rankingu Orkiestr OSP RP w 2012r. Młodzież ucząca się zadebiutowała w wykonaniu kolęd: Cicha noc i Gdy się Chrystus rodzi, które spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród zgromadzonych.

Podczas koncertu uczestnicy projektu otrzymali zestawy promocyjne zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które wręczali wspólnie Prezes OSP Gozdowo Pan Jerzy Zarembski i Wójt Gminy Gozdowo Pan Dariusz Kalkowski.

Pan Kapelmistrz Edward Wielgócki podziękował publiczności za przybycie oraz osobom dzięki, którym Orkiestra zawdzięcza swoje istnienie i przetrwanie trudnych chwil: Wójtowi Gminy Gozdowo  oraz Przewodniczącemu Rady Gminy – Grzegorzowi Ratkowskiemu. Podziękował druhom z OSP Gozdowo, pracownikom Urzędu Gminy Gozdowo za pomoc oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu „NASZE GRANIE CISZĘ ŁAMIE!”. Wyraził nadzieję, że Koncerty Noworoczne Młodzieżowej Orkiestry Dętej staną się naszą lokalną tradycją.

Publiczność z entuzjazmem reagowała na prezentowane aranżacje, długimi i głośnymi brawami. Żywiołowymi owacjami zakończony został Radetzky – Marsz, który Orkiestra bisowała.

Cały koncert stworzył udaną ucztę duchową, dostarczającą niezapomnianych przeżyć estetycznych. Należy dodać, że muzycy po raz pierwszy wystąpili w nowych mundurach, które zakupione zostały w ramach projektu realizowanego w ramach działania: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.

Orkiestranci dali z siebie wszystko, stworzyli magiczną atmosferę. Po występie na ich twarzach malowało się zadowolenie i duma.

Po koncercie melomani mogli porozmawiać z muzykami oraz zapoznać się z instrumentami, ich budową i sposobem wydobywania dźwięków. Zainteresowani zapoznawali się najważniejszymi wydarzeniami oraz osiągnięciami Orkiestry przedstawionymi na ściance wystawowej oraz oglądali puchary i dyplomy.